FERA LIFE KARTAL

Hakkımızda ...

İnşaat yapmak, sadece yeni projeler değil, yeni yaşamlar tasarlamaktır.

Fera Life Kartal; Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan Şimşek Bisküvi, Gül İnşaat ve Esse Yapı ortaklığı tarafından geliştirildi. İnşaatın, proje üretiminin neredeyse içinde doğan, bilginin yanına deneyimi, yatırımın yanına vizyonu, aklın yanına duyguları koyabilen üç mimar tarafından tasarlandı.

Onları bir araya getiren temel felsefe ‘Sadece Yeni Projeler Değil, Yeni Yaşamlar da Üretebilmeliyiz’ felsefesiydi. Yani kullanacakları malzeme beton, demir, ahşap vs. değildi. Kullanacakları temel malzeme insanın ihtiyaçları, duyguları ve geleceğiydi. İnsanlara kendi standartlarını da aşacak, belki de hiç düşünmeyecekleri yaşam olanakları sağlamaktı. Bu anlayışın ilk örneği Fera Life Kartal oldu.

Fera Life Kartal insanlara burası yaşanacak bir yer duygusunu veren, bugünlerini ve geleceklerini rahatça yaşayabilecekleri bir proje olarak sunuldu. Fera Life Kartal'da sadece metrekareler değil, zamanlar da biçimlendirildi. 

Fera Life Kartal’ı oluşturan bu yaklaşım; yeni yaşamlar tasarlamaya, insan için, kentler için yeni değerler inşa etmeye devam edecek.

FERA LİFE KARTAL ŞİMŞEK-GÜL-ESSE ORTAKLIĞI PROJESİDİR.